|
157270
|
lø10-08 2019
|
13:30
|
|
|
|
|
|
|
157269
|
ti13-08 2019
|
18:30
|
|
|
Vellev Stadion
|
UHT
|
|
|
|
157266
|
ti13-08 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
|
157268
|
ti13-08 2019
|
19:00
|
|
|
Tungelund Hallen
|
|
|
|
157274
|
to15-08 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
|
|
|
157272
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
|
|
|
|
157273
|
fr16-08 2019
|
19:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
|
|
|
157271
|
sø18-08 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
|
|
|
157275
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
157277
|
ti20-08 2019
|
19:00
|
|
|
Vellev Stadion
|
|
|
|
|
157276
|
on21-08 2019
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
157282
|
to22-08 2019
|
19:00
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
|
|
|
157286
|
to22-08 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
HHT
|
|
|
157283
|
fr23-08 2019
|
19:00
|
|
|
Tungelund Hallen
|
|
|
|
157285
|
lø24-08 2019
|
14:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
|
|
|
157284
|
sø25-08 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
|
|
|
157290
|
fr30-08 2019
|
18:30
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
UHT
|
|
|
157288
|
fr30-08 2019
|
19:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
|
|
|
157289
|
fr30-08 2019
|
19:00
|
|
|
|
|
|
|
157287
|
ti03-09 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
157293
|
to05-09 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
HHT
|
|
|
157292
|
fr06-09 2019
|
18:30
|
|
|
Vellev Stadion
|
|
|
|
157294
|
fr06-09 2019
|
18:40
|
|
|
Tungelund Hallen
|
|
|
|
157291
|
ti10-09 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
157295
|
fr13-09 2019
|
18:30
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
|
|
|
157297
|
lø14-09 2019
|
13:30
|
|
|
|
|
|
|
157298
|
lø14-09 2019
|
16:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
|
|
|
157296
|
sø15-09 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
UHT
|
|
|
157301
|
to19-09 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
HHT
|
|
|
157299
|
fr20-09 2019
|
18:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
|
|
|
157302
|
fr20-09 2019
|
18:00
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
|
|
|
157300
|
lø21-09 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
HHT
|
|
|
157304
|
to26-09 2019
|
18:30
|
|
|
Vellev Stadion
|
|
|
|
157305
|
lø28-09 2019
|
13:30
|
|
|
|
|
|
|
157306
|
lø28-09 2019
|
16:00
|
|
|
Tungelund Hallen
|
UHT
|
|
|
157303
|
ti01-10 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
157307
|
to03-10 2019
|
18:30
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
HHT
|
|
|
157310
|
fr04-10 2019
|
18:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
|
|
|
157309
|
lø05-10 2019
|
13:30
|
|
|
Tungelund Hallen
|
|
|
|
157308
|
sø06-10 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
|
|
|
157313
|
lø12-10 2019
|
13:00
|
|
|
Vellev Stadion
|
|
|
|
157314
|
lø12-10 2019
|
13:30
|
|
|
|
UHT
|
|
|
157312
|
lø12-10 2019
|
16:00
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
UHT
|
|
|
157311
|
ti15-10 2019
|
19:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
157318
|
to17-10 2019
|
18:00
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
HHT
|
|
|
157315
|
lø19-10 2019
|
13:00
|
|
|
Vellev Stadion
|
|
|
|
157317
|
lø19-10 2019
|
13:30
|
|
|
Tungelund Hallen
|
|
|
|
157316
|
sø20-10 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
|
|
|
157321
|
fr25-10 2019
|
18:00
|
|
|
Bruunshåb/Tapdrup Stadion
|
UHT
|
|
|
157319
|
lø26-10 2019
|
13:30
|
|
|
|
|
|
|
157322
|
lø26-10 2019
|
16:00
|
|
|
LM Transport Arena (Ans)
|
UHT
|
|
|
157320
|
sø27-10 2019
|
13:00
|
|
|
Gjessø Skole
|
|
|
|
157326
|
lø02-11 2019
|
13:30
|
|
|
Tungelund Hallen
|
|
|
|
157323
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Søholt Idrætsanlæg
|
|
|
|
157324
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Søholt Idrætspark
|
HHT
|
|
|
157325
|
sø03-11 2019
|
11:00
|
|
|
Vellev Stadion
|
|
|
Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81)
Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).
Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/