MENU

Herrer Serie 4 - Efterår 2019, Pulje 63 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
157270
10-08 2019
Kl. 13:30
Oversidder Ans IF
157269 ti
13-08 2019
Kl. 18:30
Vellev IF Silkeborg KFUM Vellev Stadion
UHT

Udehold taberdømt

157268
ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Thorsø/Tungelund IF Gjessø UF Tungelund Hallen
1 - 1
157266
ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Bruunshåb/Tapdrup IF Søholt Idrætsanlæg
4 - 2
157274
to
15-08 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Thorsø/Tungelund IF Søholt Idrætspark
4 - 3
157273 fr
16-08 2019
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Oversidder Bruunshåb/Tapdrup Stadion
157272
fr
16-08 2019
Kl. 19:00
Ans IF Vellev IF LM Transport Arena (Ans)
3 - 2
157271
18-08 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Silkeborg IF Gjessø Skole
1 - 1
157275
ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Silkeborg KFUM Søholt Idrætsanlæg
7 - 0
157277
ti
20-08 2019
Kl. 19:00
Vellev IF Thorsø/Tungelund IF Vellev Stadion
2 - 1
157276 on
21-08 2019
Kl. 19:00
Oversidder Gjessø UF
157286 to
22-08 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Oversidder Søholt Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

157282
to
22-08 2019
Kl. 19:00
Ans IF Bruunshåb/Tapdrup IF LM Transport Arena (Ans)
3 - 2
157283
fr
23-08 2019
Kl. 19:00
Thorsø/Tungelund IF Silkeborg IF Tungelund Hallen
2 - 3
157285
24-08 2019
Kl. 14:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Vellev IF Bruunshåb/Tapdrup Stadion
3 - 3
157284
25-08 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Ans IF Gjessø Skole
1 - 2
157290 fr
30-08 2019
Kl. 18:30
Ans IF Silkeborg KFUM LM Transport Arena (Ans)
UHT

Udehold taberdømt

157288
fr
30-08 2019
Kl. 19:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Gjessø UF Bruunshåb/Tapdrup Stadion
2 - 1
157289 fr
30-08 2019
Kl. 19:00
Oversidder Thorsø/Tungelund IF
157287
ti
03-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Vellev IF Søholt Idrætsanlæg
8 - 4
157293 to
05-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Bruunshåb/Tapdrup IF Søholt Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

157292
fr
06-09 2019
Kl. 18:30
Vellev IF Gjessø UF Vellev Stadion
2 - 2
157294
fr
06-09 2019
Kl. 18:40
Thorsø/Tungelund IF Ans IF Tungelund Hallen
1 - 0
157291 ti
10-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Oversidder Søholt Idrætsanlæg
157295
fr
13-09 2019
Kl. 18:30
Ans IF Silkeborg IF LM Transport Arena (Ans)
5 - 0
157297
14-09 2019
Kl. 13:30
Oversidder Vellev IF
157298
14-09 2019
Kl. 16:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Thorsø/Tungelund IF Bruunshåb/Tapdrup Stadion
3 - 0
157296
15-09 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Silkeborg KFUM Gjessø Skole
UHT

Udehold taberdømt

157301 to
19-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Vellev IF Søholt Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

157299
fr
20-09 2019
Kl. 18:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Silkeborg IF Bruunshåb/Tapdrup Stadion
4 - 4
157302 fr
20-09 2019
Kl. 18:00
Ans IF Oversidder LM Transport Arena (Ans)
157300
21-09 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Thorsø/Tungelund IF Gjessø Skole
HHT

Hjemmehold taberdømt

157304
to
26-09 2019
Kl. 18:30
Vellev IF Ans IF Vellev Stadion
2 - 2
157305
28-09 2019
Kl. 13:30
Oversidder Bruunshåb/Tapdrup IF
157306
28-09 2019
Kl. 16:00
Thorsø/Tungelund IF Silkeborg KFUM Tungelund Hallen
UHT

Udehold taberdømt

157303
ti
01-10 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Gjessø UF Søholt Idrætsanlæg
5 - 0
157307 to
03-10 2019
Kl. 18:30
Silkeborg KFUM Silkeborg IF Søholt Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

157310 fr
04-10 2019
Kl. 18:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Ans IF Bruunshåb/Tapdrup Stadion
1 - 6
157309
05-10 2019
Kl. 13:30
Thorsø/Tungelund IF Vellev IF Tungelund Hallen
1 - 4
157308
06-10 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Oversidder Gjessø Skole
157313
12-10 2019
Kl. 13:00
Vellev IF Bruunshåb/Tapdrup IF Vellev Stadion
0 - 1
157314
12-10 2019
Kl. 13:30
Oversidder Silkeborg KFUM
UHT

Udehold taberdømt

157312
12-10 2019
Kl. 16:00
Ans IF Gjessø UF LM Transport Arena (Ans)
UHT

Udehold taberdømt

157311
ti
15-10 2019
Kl. 19:00
Silkeborg IF Thorsø/Tungelund IF Søholt Idrætsanlæg
2 - 2
157318 to
17-10 2019
Kl. 18:00
Silkeborg KFUM Ans IF Søholt Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

157315
19-10 2019
Kl. 13:00
Vellev IF Silkeborg IF Vellev Stadion
2 - 5
157317
19-10 2019
Kl. 13:30
Thorsø/Tungelund IF Oversidder Tungelund Hallen
157316
20-10 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Bruunshåb/Tapdrup IF Gjessø Skole
2 - 3
157321 fr
25-10 2019
Kl. 18:00
Bruunshåb/Tapdrup IF Silkeborg KFUM Bruunshåb/Tapdrup Stadion
UHT

Udehold taberdømt

157319
26-10 2019
Kl. 13:30
Oversidder Silkeborg IF
157322
26-10 2019
Kl. 16:00
Ans IF Thorsø/Tungelund IF LM Transport Arena (Ans)
UHT

Udehold taberdømt

157320
27-10 2019
Kl. 13:00
Gjessø UF Vellev IF Gjessø Skole
3 - 2
157326
02-11 2019
Kl. 13:30
Thorsø/Tungelund IF Bruunshåb/Tapdrup IF Tungelund Hallen
8 - 3
157325
03-11 2019
Kl. 11:00
Vellev IF Oversidder Vellev Stadion
157324
03-11 2019
Kl. 11:00
Silkeborg KFUM Gjessø UF Søholt Idrætspark
HHT

Hjemmehold taberdømt

157323
03-11 2019
Kl. 11:00
Silkeborg IF Ans IF Søholt Idrætsanlæg
4 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Følgende 12 hold op fra 2. pladsen: Sindal IF (47), Trekroner IF 98 (50), Ørslevkloster IF (57), Lem B (60), VH Fodbold (65), ASA, Aabyhøj IF 1 (68), Aabyhøj IF 2 (71), Horsens KFUM (73), Løsning IF (74), Esbjerg IF 92 (79), Vamdrup IF (80), Rødekro IF (81) 

Følgende 2 hold undgår nedrykning fra 7. pladsen: Lemvig GF (58), Christiansbjerg IF (67).

Læs mere om op- og nedrykning, samt Play-off kampe her: https://dbujylland.dk/turneringer-regler/dbu-jylland-turneringer/11m-ungdom-senior-og-u13-liga-raekker/raekkebeskrivelser/herrer/

Log ind