Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Resultat | |
---|---|---|---|---|---|---|
21. aug
18:30
Albertslund BS 72 (4)
Glostrup (3)
|
||||||
21. aug
18:30
FC Rudersdal (4)
Hørsholm-Usserød IK (4)
|
||||||
21. aug
18:30
IS Skævinge (4)
Brødeskov IF (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Frederiksværk FK (4)
FC Hornesherred (3)
|
||||||
21. aug
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (4)
Holmegaard GB (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Ringsted IF (4)
Lynge-Broby IF (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Himmelev-Veddelev BK (3)
Herstedøster IC (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Greve Fodbold (4)
Ejby IF Fodbold (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Solrød FC (3)
BSF (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Team AS Fodbold (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
IF Skjold Birkerød (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Brøndbyernes IF (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Helsingør IF Fodbold (3)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Karlslunde IF (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
LSF (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Måløv BK (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Næstved I.F. (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Roskilde Boldklub (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
B. 73, Slagelse (2)
|
||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Slangerup & Omegn IF (2)
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2025
FINALEN: Ikke fastsat
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering