Clara Buus VigiliusTel: 23846636 / Mobil: 23846636
Dragør BK
Spillested
Dragør Bk
Gul
Hvid
Hvid
Holdleder
Mathilde Pløger HansenTel: / Mobil: 41159535
Cheftræner
Ulrik DammTel: / Mobil: 53792791
FA 2000 2
Spillested
Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå
Træner
Christian Wassmann JohansenTel: 2072 5575 / Mobil: 2072 5575
Træner
Liv GishTel: / Mobil: 2259 5723
Kampklar assistent
Anna Maria Poulsen MartinsTel: / Mobil: 53802347
Kampklar assistent
Mark ChodklaiTel: / Mobil: 25313127
Cheftræner
Christian Wassmann JohansenTel: 2072 5575 / Mobil: 2072 5575
FC Damsø 2
Spillested
Vanløse Idrætspark
Blå
Blå
Blå
Holdleder
Berit Merete RasmussenTel: / Mobil: 30832503
Holdleder
Torben SterupTel: / Mobil: 51914146
Træner
Michael JohansenTel: 2223 8817 / Mobil: 22238817
Træner
Mark BillingTel: / Mobil: 27138052
Assistenttræner
Anker ThistedTel: / Mobil: 4018 9507
Målmandstræner
Ian Hesselbech DyrmoseTel: / Mobil: 60602107
Fysioterapeut
Elisabeth KotmarkTel: / Mobil: 21126957
Kampklar assistent
Maria E JensenTel: +452145 4594 / Mobil: 27620027
Fysisk træner
Laura Vest-HansenTel: / Mobil: 27586522
Årgangsansvarlig
Jakob SøndergaardTel: / Mobil: 23611462
Fremad Valby 3
Spillested
Valby Idrætspark
Rød
Hvid
Rød
Træner
René NielsenTel: / Mobil: 28543918
Træner
Lasse KausTel: 26146645 / Mobil: 26146645
Træner
Jacob WalterTel: / Mobil: 31904908
Assistenttræner
Lasse KausTel: 26146645 / Mobil: 26146645
Assistenttræner
Emma Rebekka JuulTel: / Mobil: 42401824
Kampklar assistent
Thomas PedersenTel: 20650595 / Mobil: 2065 0595
Kampklar assistent
Martin BørgesenTel: / Mobil: 4058 2656
Kampklar assistent
Freja NielsenTel: / Mobil:
Heimdal 2
Spillested
Fælledparken
Grøn
Sort
Grøn
Træner
Lars LyngholmTel: 51594178 / Mobil: 5159 4178
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning: De 4 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: a) ingen udeblivelser b) bedste placering i puljen c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning.
Oprykning:
De 4 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: ingen