CBS Sport
Spillested
Jens Jessens Vej
Blå
Sort
Sort
Træner
Ida Odgaard Løgager
Tel: / Mobil: 42711303
Træner
Kreetta Lapinniemi
Tel: / Mobil: 91887278
FA 2000
Spillested
Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå
Holdleder
Kirah Peulicke Vangstrup Villumsen
Tel: / Mobil: 2422 6229
Træner
Frederik Reffelt
Tel: / Mobil: 28551104
Assistenttræner
Mark Chodklai
Tel: / Mobil: 25313127
Målmandstræner
Sonny Laudrup Vestergaard
Tel: / Mobil: 20618642
Målmandstræner
Valdemar Johannes Nielsen
Tel: / Mobil: 53272700
Cheftræner
Frederik Reffelt
Tel: / Mobil: 28551104
Fix
Spillested
Pilesvinget/Br.høj Kirkevej
Rød
Hvid
Rød
Assistenttræner
Nicolai Toft
Tel: / Mobil: 28833329
Cheftræner
Claus Arnedal
Tel: / Mobil: 24846769
Føroyar
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Blå
Blå
Blå
Træner
Martin Midjord
Tel: / Mobil: 50505820
Heimdal
Spillested
Fælledparken
Grøn
Sort
Grøn
Holdleder
Emilie Tange Nielsen
Tel: / Mobil:
Kampklar assistent
Josefine Andersen
Tel: / Mobil: 28606837
Kampklar assistent
Signe Risager
Tel: / Mobil: 28556729
Cheftræner
Tun Jensen
Tel: / Mobil:
Hvidovre IF
Spillested
Hvidovre IF's baner
Rød
Blå
Blå
Holdleder
Tomas Wellejus
Tel: / Mobil: 24418822
Holdleder
Michael Weiss
Tel: / Mobil: 61221015
Træner
Steven Wood
Tel: / Mobil: 2329 8324
Træner
Eugen Sølberg
Tel: / Mobil: 2298 3216
Cheftræner
Mikael Andersen
Tel: / Mobil: 42481280
Årgangsansvarlig
Lotte Stjernholm Christiansen
Tel: / Mobil: 4076 0690
Nørrebro United
Spillested
Mimersparken
Grøn/Hvid
Sort
Sort
Holdleder
Kystan Palani-Jafi
Tel: / Mobil: 30428611
Holdleder
Frederikke Schneider
Tel: / Mobil: 21305944
Træner
Mark Donnelly
Tel: / Mobil: 29860058
PI Fodbold
Spillested
Valby Idrætspark
Grøn/Hvid
Grøn
Grøn
Holdleder
Cecillie Sørensen
Tel: / Mobil: 22733810
Assistenttræner
Jose Steven Martinez
Tel: / Mobil: 81732178
Kampklar assistent
Mathilde Graungaard Bech
Tel: 22168820 / Mobil: 22168820
Sundby 2
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Rød
Hvid
Rød
Holdleder
Palle Mehlbye
Tel: / Mobil:
Holdleder
Kjeld Rasmussen
Tel: / Mobil: 27522704
Holdleder
Marc Casper Jensen
Tel: 28749328 / Mobil: 28749328
Træner
Lars Nielsen
Tel: / Mobil: 21816981
Træner
Nicklas Christoffersen
Tel: / Mobil: 21183807
Træner
Paulus Scheel
Tel: / Mobil: 40534171
ØKF
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Blå
Hvid
Blå
Træner
Lennart Schmidt Olesen
Tel: 23212400 / Mobil: 23212400
Træner
Jeanette Hansen
Tel: / Mobil: 42520241
Kampklar assistent
Rakan El-Awwad
Tel: 23264721 / Mobil: 23264721
Oprykning:
Bedste oprykningsberettigede hold rykker op
Nedrykning:
Nr. 10 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Kvinde Øst