Valdemar Rasmus Rasted HanssonTel: 61452337 / Mobil: 61452337
Fremad Valby 6
Spillested
Valby Idrætspark
Rød
Hvid
Rød
Holdleder
Christian RasmussenTel: / Mobil: 60707515
Holdleder
Jonatan HansenTel: / Mobil: 60558739
KFB 5
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Bordeaux/Blå
Blå
Blå
Holdleder
Alexander Michael Olmeda LindqvistTel: / Mobil: 24202399
Holdleder
Martin Emil BødkerTel: / Mobil: 31902007
RPIF
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Sort/Hvid
Hvid
Hvid
Kampklar assistent
Lukas OvergaardTel: / Mobil: 51182157
Kampklar assistent
Kristoffer HorslundTel: / Mobil: 27506324
Cheftræner
Holger CrügerTel: / Mobil:
Årgangsansvarlig
Jakob HüttelTel: 2810 8185 / Mobil: 2810 8185
Vestergården
Spillested
Valby Idrætspark
Grøn/Hvid
Hvid
Grøn
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: a) ingen udeblivelser b) bedste placering i puljen c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.