Christopher Mcintosh-HansenTel: / Mobil: 3078 4152
FA 2000 9
Spillested
Jens Jessens Vej
Blå
Blå
Blå
Holdleder
Benjamin KristensenTel: / Mobil: 27517192
Holdleder
Søren Svinth AagaardTel: / Mobil: 40158020
Holdleder
Sebastian Mads BonsingTel: 45851790 / Mobil: 23262920
Holdleder
Nicolai BaldorfTel: / Mobil: 28946499
FB 10
Spillested
Jens Jessens Vej
Gul/Sort
Sort
Sort
Holdleder
Andreas Kirkby SchererTel: / Mobil: 42800302
Folehaven 2
Spillested
Vigerslevparken
Sort
Sort
Sort
Assistenttræner
Burak AticiTel: 42303028 / Mobil: 42303028
Cheftræner
Arian DeleutTel: / Mobil: +45 53629520
Hellas 2
Spillested
Engdraget
Hvid
Hvid
Rød
Træner
Jean SchmückerTel: / Mobil: 31613002
Assistenttræner
David FreesTel: / Mobil: 44112773
Kampklar assistent
Eva Bang-HansenTel: / Mobil: 2536 0770
KFB 2
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Bordeaux/Blå
Blå
Holdleder
Jan BaltzersenTel: / Mobil: 20535015
Holdleder
Rasmus ColbeTel: 26298955 / Mobil: 26298955
KFUM 3
Spillested
Emdrupparken
Hvid
Blå
Blå
Træner
Donald Mørch NielsenTel: 31766466 / Mobil: 31766466
Træner
Thomas SortTel: 22428155 / Mobil: 22428155
Træner
Kim AndreassenTel: / Mobil: 2345 5714
Kampklar assistent
Malene Elm PedersenTel: / Mobil: 60741086
Kampklar assistent
Sarah Trap ChristiansenTel: 29630739 / Mobil: 29630739
Rødovre 2
Spillested
Rødovre Stadion
Rød
Sort
Rød
Træner
Tom B. JensenTel: / Mobil: 22521432
Skjold 7
Spillested
Fælledparken
Rød/Hvid
Sort
Sort
Holdleder
Karl ThomsenTel: / Mobil:
Holdleder
Rasmus BarleboTel: 25595656 / Mobil: 25595656
Holdleder
Victor RahbekTel: 31171766 / Mobil: 31 17 17 66
Watan FC 2
Spillested
Valby Idrætspark
Bordeaux
Hvid
Hvid
Træner
Javed FadaieTel: / Mobil: 71582853
Assistenttræner
Mojtaba SafarTel: / Mobil: 28270729
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-9 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: a) ingen udeblivelser b) bedste placering i puljen c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljerne 2-9 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.
Oprykning:
De 12 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-9 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 10 i alle puljerne 2-9 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.