Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
28. mar
10:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
FB 5
3
|
|||||||||||||||||||
31. mar
12:00
Jægersborg 2
7
Østerbro IF 5
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
31. mar
16:00
Vanløse IF 3
Union 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
01. apr
12:00
Dragør 2
1
Skjold 6
0
|
|||||||||||||||||||
02. apr
19:00
Husum 2
2
B 1903 5
3
|
|||||||||||||||||||
05. apr
19:00
Union 4
6
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
06. apr
14:00
FA 2000 7
1
Jægersborg 2
0
|
|||||||||||||||||||
06. apr
14:00
Skjold 6
3
CBS Sport 3
8
|
|||||||||||||||||||
07. apr
10:00
Østerbro IF 5
3
Vanløse IF 3
3
|
|||||||||||||||||||
07. apr
14:00
FB 5
2
Husum 2
2
|
|||||||||||||||||||
07. apr
16:00
B 1903 5
4
Dragør 2
4
|
|||||||||||||||||||
12. apr
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
3
Østerbro IF 5
2
|
|||||||||||||||||||
13. apr
10:00
FA 2000 7
8
Skjold 6
0
|
|||||||||||||||||||
13. apr
13:00
Husum 2
1
Union 4
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr
14:00
Dragør 2
3
FB 5
3
|
|||||||||||||||||||
14. apr
12:00
CBS Sport 3
1
B 1903 5
2
|
|||||||||||||||||||
16. apr
20:00
Jægersborg 2
3
Vanløse IF 3
1
|
|||||||||||||||||||
19. apr
18:30
B 1903 5
0
FA 2000 7
1
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:00
Union 4
Dragør 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. apr
14:00
FB 5
3
CBS Sport 3
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr
10:00
Østerbro IF 5
3
Husum 2
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Vanløse IF 3
1
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Skjold 6
1
Jægersborg 2
6
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
FA 2000 7
1
FB 5
5
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
Dragør 2
0
Østerbro IF 5
4
|
|||||||||||||||||||
27. apr
16:00
Husum 2
3
Vanløse IF 3
0
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
CBS Sport 3
3
Union 4
1
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
Jægersborg 2
3
Frederiksholm Sydhavnen 3
11
|
|||||||||||||||||||
28. apr
12:00
Skjold 6
6
B 1903 5
4
|
|||||||||||||||||||
03. maj
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
Husum 2
1
|
|||||||||||||||||||
03. maj
19:00
Union 4
2
FA 2000 7
3
|
|||||||||||||||||||
04. maj
14:00
FB 5
5
Skjold 6
4
|
|||||||||||||||||||
05. maj
10:00
Østerbro IF 5
1
CBS Sport 3
4
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
Vanløse IF 3
6
Dragør 2
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj
16:00
B 1903 5
0
Jægersborg 2
5
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
Dragør 2
4
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
|
|||||||||||||||||||
11. maj
16:00
FA 2000 7
2
Østerbro IF 5
2
|
|||||||||||||||||||
12. maj
10:00
Skjold 6
1
Union 4
4
|
|||||||||||||||||||
12. maj
12:00
CBS Sport 3
4
Vanløse IF 3
4
|
|||||||||||||||||||
12. maj
12:00
Jægersborg 2
1
Husum 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. maj
16:00
B 1903 5
2
FB 5
1
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:00
Østerbro IF 5
4
Skjold 6
3
|
|||||||||||||||||||
17. maj
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
CBS Sport 3
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
FB 5
2
Jægersborg 2
2
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:00
Union 4
2
B 1903 5
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj
16:00
Husum 2
2
Dragør 2
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj
16:00
Vanløse IF 3
FA 2000 7
|
|||||||||||||||||||
25. maj
14:00
FB 5
Union 4
|
|||||||||||||||||||
25. maj
16:00
FA 2000 7
Frederiksholm Sydhavnen 3
|
|||||||||||||||||||
26. maj
12:00
Jægersborg 2
Dragør 2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
14:00
Skjold 6
Vanløse IF 3
|
|||||||||||||||||||
26. maj
14:00
CBS Sport 3
Husum 2
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
B 1903 5
Østerbro IF 5
|
|||||||||||||||||||
30. maj
19:00
Husum 2
FA 2000 7
|
|||||||||||||||||||
31. maj
18:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
Skjold 6
|
|||||||||||||||||||
01. jun
14:00
Dragør 2
CBS Sport 3
|
|||||||||||||||||||
02. jun
10:00
Østerbro IF 5
FB 5
|
|||||||||||||||||||
02. jun
12:00
Jægersborg 2
Union 4
|
|||||||||||||||||||
02. jun
16:00
Vanløse IF 3
B 1903 5
|
|||||||||||||||||||
09. jun
12:00
CBS Sport 3
FA 2000 7
|
|||||||||||||||||||
14. jun
19:15
Union 4
Østerbro IF 5
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
FB 5
Vanløse IF 3
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
FA 2000 7
Dragør 2
|
|||||||||||||||||||
15. jun
14:00
Skjold 6
Husum 2
|
|||||||||||||||||||
16. jun
12:00
CBS Sport 3
Jægersborg 2
|
|||||||||||||||||||
16. jun
16:00
B 1903 5
Frederiksholm Sydhavnen 3
|
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2-5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i alle puljerne 2-5 samt de 3 dårligste nr. 10 på tværs af de 4 puljer rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning