Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21. aug 2023
17:30
Hodsager UF
SUB 88
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2023
17:30
BMK
Højslev Station IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2023
18:00
Viborg FF
Skive IK (E) (1)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
17:30
Stoholm/Sparkær
Skive IK (E) (2)
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
17:30
Skive IK (E) (1)
Hodsager UF
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
17:30
Skive IK (E) (2)
BMK
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
17:30
Højslev Station IF
Stoholm/Sparkær
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
17:30
SUB 88
Viborg FF
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
17:30
Hodsager UF
Højslev Station IF
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
17:30
BMK
Skive IK (E) (1)
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
17:30
Stoholm/Sparkær
SUB 88
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
10:30
Højslev Station IF
Viborg FF
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
17:45
Viborg FF
Skive IK (E) (2)
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2023
17:30
Skive IK (E) (2)
Hodsager UF
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2023
17:30
SUB 88
BMK
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
17:30
Skive IK (E) (1)
Stoholm/Sparkær
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
17:30
Skive IK (E) (1)
Højslev Station IF
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
17:30
Hodsager UF
Stoholm/Sparkær
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
17:30
Skive IK (E) (2)
SUB 88
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
17:30
BMK
Viborg FF
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
10:00
Viborg FF
Hodsager UF
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
17:30
Højslev Station IF
Skive IK (E) (2)
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
17:30
SUB 88
Skive IK (E) (1)
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
17:30
Stoholm/Sparkær
BMK
|
Spilleregler 5:5
Vær opmærksom på de nye spilleregler i 5-mands - f.eks. skal der i C-rækken tages en spiller ud, såfremt et hold kommer foran med 3 mål (i A- og B-rækker skal der forsat sættes en spiller ind).
Tilmelding til Indefodboldturneringens 1. runde er senest 29. oktober
Tilmelding til Kunstgræsstævnerens 1. runde er senest 8. oktober
Hjemmehold stiller med kampleder til at vejlede kampen (døm-selv-kamp).
Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk - det er resultatet efter 2. halvleg der skal indberettes, uanset om der spilles 2 eller 3 halvlege.
Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!
Presfri zone - modstanderen skal tilbage på egen banehalvdel<