Herrer Serie 5 11:11/9:9 - Efterår 2023, Pulje 138 (2023)
HEI
Spillested
Invita Arena, Skæring
Rød
Rød
Rød
Lystrup IF
Spillested
Lystrup Idrætsanlæg
Rød
Rød
Rød
Viby IF (8)
Spillested
Viby Idrætspark
Hvid
Blå
Blå
Virup IF
Spillested
Virup Skole
Grøn/Hvid
Hvid
Hvid
VRI (2)
Spillested
NES Park
Gul
Blå
Blå
VSK Aarhus (3)
Spillested
Vejlby/Risskov Centret
Blå
Blå
Blå
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999
Følgende hold på 3. pladsen rykker op i serie 5,1 (nævnt i puljeorden):
Bagterp IF 1 (96), Bindslev/Tversted IF (97), Harken UGF (99), VHG/GS (102), Tylstrup IF (103), Moseby B (105), Biersted IF (106), Nordens Paris FC 2 (108), Vejgaard B1 (109), LKB/Gistrup 1 (110), Vindblæs B (113), Fjelsø FF (114), IK Rosendal 2 (115), IF Dannebrog Arden (116), Tjele Vest Sport (117), Ravnsbjerg IF (118), Karup/Kølvrå 07 (119), Måbjerg IF 2 (124), RLK (125), Tarm IF (126), Herning KFUM 1 (127), Herning KFUM 3 (128), Tulstrup-Faurholt IK (129), Virklund B (131), Mariager IK (132), All Stars FC 91 (133), Thorsø/Tungelund IF (135), AC Norddjurs 1 (137), Viby IF 2 (139), VSK Aarhus 2 (141), Fuglebakken KFUM 2 (142), Aarhus Posten (143), Viby IF 6 (144), Herskind B (145), FC Åben Modus (146), Dynamo Petrobras (147), IF Lyseng 2 (148), FC Horsens (152), Juelsminde IF (153), Vejle FC (154), Taulov/Skærbæk IF (155), Andst IF (157), Skovlund IF (160), Coconut Lions (161), Andrup IF (162), Gørding-Vejrup Fodbold (163), Sdr. Hygum B (164), FVB (166), Hørup/Notmark (167).
Følgende hold på 3. pladsen rykker op i serie 5,1 (nævnt i puljeorden):
Bagterp IF 1 (96), Bindslev/Tversted IF (97), Harken UGF (99), VHG/GS (102), Tylstrup IF (103), Moseby B (105), Biersted IF (106), Nordens Paris FC 2 (108), Vejgaard B1 (109), LKB/Gistrup 1 (110), Vindblæs B (113), Fjelsø FF (114), IK Rosendal 2 (115), IF Dannebrog Arden (116), Tjele Vest Sport (117), Ravnsbjerg IF (118), Karup/Kølvrå 07 (119), Måbjerg IF 2 (124), RLK (125), Tarm IF (126), Herning KFUM 1 (127), Herning KFUM 3 (128), Tulstrup-Faurholt IK (129), Virklund B (131), Mariager IK (132), All Stars FC 91 (133), Thorsø/Tungelund IF (135), AC Norddjurs 1 (137), Viby IF 2 (139), VSK Aarhus 2 (141), Fuglebakken KFUM 2 (142), Aarhus Posten (143), Viby IF 6 (144), Herskind B (145), FC Åben Modus (146), Dynamo Petrobras (147), IF Lyseng 2 (148), FC Horsens (152), Juelsminde IF (153), Vejle FC (154), Taulov/Skærbæk IF (155), Andst IF (157), Skovlund IF (160), Coconut Lions (161), Andrup IF (162), Gørding-Vejrup Fodbold (163), Sdr. Hygum B (164), FVB (166), Hørup/Notmark (167).