Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25. mar 2023
12:00
Roskilde Boldklub 2
1
Farum BK 2
2
|
|||||||||||||||||||
25. mar 2023
14:00
FA 2000
1
Brøndbyernes IF 2
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
11:00
KFUM BK, Roskilde
3
Slagelse B&I
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
11:30
Hørsholm-Usserød IK
3
KB 2
2
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
14:00
Holbæk B&I
2
GVI
1
|
|||||||||||||||||||
26. mar 2023
14:00
Vanløse
0
Greve Fodbold
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2023
18:30
Brøndbyernes IF 2
2
Hørsholm-Usserød IK
3
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2023
11:00
Greve Fodbold
1
Holbæk B&I
3
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2023
12:00
Slagelse B&I
1
FA 2000
7
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2023
12:00
Farum BK 2
2
Vanløse
2
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2023
12:00
KB 2
6
Roskilde Boldklub 2
2
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2023
14:00
GVI
1
KFUM BK, Roskilde
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2023
19:30
Roskilde Boldklub 2
2
Brøndbyernes IF 2
3
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
14:00
FA 2000
2
GVI
0
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
11:00
KFUM BK, Roskilde
2
Holbæk B&I
3
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
11:30
Hørsholm-Usserød IK
2
Slagelse B&I
4
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
12:00
Farum BK 2
5
Greve Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
14:00
Vanløse
3
KB 2
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
11:00
Greve Fodbold
1
KFUM BK, Roskilde
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
12:00
Slagelse B&I
2
Roskilde Boldklub 2
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
13:00
Holbæk B&I
1
FA 2000
4
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
12:00
KB 2
1
Farum BK 2
4
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
14:00
GVI
0
Hørsholm-Usserød IK
4
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
18:45
Brøndbyernes IF 2
0
Vanløse
4
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
14:00
FA 2000
0
KFUM BK, Roskilde
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
11:30
Hørsholm-Usserød IK
2
Holbæk B&I
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
Farum BK 2
2
Brøndbyernes IF 2
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
KB 2
2
Greve Fodbold
2
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
Roskilde Boldklub 2
2
GVI
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
14:00
Vanløse
4
Slagelse B&I
0
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2023
18:30
Holbæk B&I
0
Roskilde Boldklub 2
0
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
11:00
Greve Fodbold
0
FA 2000
6
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
12:00
Slagelse B&I
4
Farum BK 2
1
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
11:00
KFUM BK, Roskilde
1
Hørsholm-Usserød IK
1
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
12:00
Brøndbyernes IF 2
1
KB 2
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
14:00
GVI
0
Vanløse
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2023
18:30
Brøndbyernes IF 2
1
Greve Fodbold
0
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
11:30
Hørsholm-Usserød IK
4
FA 2000
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Farum BK 2
1
GVI
0
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
KB 2
1
Slagelse B&I
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Roskilde Boldklub 2
3
KFUM BK, Roskilde
5
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
14:00
Vanløse
3
Holbæk B&I
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
11:00
Greve Fodbold
1
Hørsholm-Usserød IK
7
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
12:00
Slagelse B&I
1
Brøndbyernes IF 2
3
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
14:00
FA 2000
5
Roskilde Boldklub 2
2
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
11:00
KFUM BK, Roskilde
1
Vanløse
2
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
14:00
GVI
3
KB 2
5
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
14:00
Holbæk B&I
2
Farum BK 2
2
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:00
Holbæk B&I
0
Brøndbyernes IF 2
0
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2023
19:30
Roskilde Boldklub 2
4
Greve Fodbold
2
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
14:00
FA 2000
1
Farum BK 2
2
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
11:00
KFUM BK, Roskilde
1
KB 2
5
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
11:30
Hørsholm-Usserød IK
4
Vanløse
2
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2023
14:00
GVI
2
Slagelse B&I
1
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2023
18:30
Brøndbyernes IF 2
2
KFUM BK, Roskilde
2
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
12:00
Slagelse B&I
1
Holbæk B&I
2
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
11:00
Greve Fodbold
4
GVI
5
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
12:00
Farum BK 2
3
Hørsholm-Usserød IK
3
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
14:00
Vanløse
6
Roskilde Boldklub 2
0
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2023
19:00
KB 2
1
FA 2000
4
|
|||||||||||||||||||
17. jun 2023
11:30
Roskilde Boldklub 2
Hørsholm-Usserød IK
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
Brøndbyernes IF 2
4
GVI
2
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
Slagelse B&I
2
Greve Fodbold
5
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
KB 2
3
Holbæk B&I
5
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
Farum BK 2
0
KFUM BK, Roskilde
4
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2023
14:00
Vanløse
0
FA 2000
0
|
Til og med søndag den 1. januar 2023 kan hjemmekampe i Fællesrækkerne for U16, U17 og U19 Drenge flyttes gebyrfrit via mail til turnering@dbukoebenhavn.dk.
Derefter er programmet officielt og kampe kan ikke flyttes gebyrfrit længere og det er de normale flytteregler, der er gældende.
Klubberne skal have accept på flytninger fra administrationen – har klubberne ikke indhentet accept, kan man almindeligvis ikke påregne at flytningen accepteres.
1) kampe kan flyttes inden for samme weekend uden modstanders accept
2) kampe, som flyttes fra weekend til en hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
3) kampe, som flyttes fra én hverdag til en anden hverdag i samme spilleuge, kræver ikke accept fra modstander
4) Kampe, som ønskes rykket til andre spilleuger, kræver accept fra modstander – navn skal påføres mailen.
5) Lokalunionen kan altid afvise en flytning grundet dommerpåsætning/baneforhold
Bemærk at Øst 1 får påsat dommertrio, men kun hvis hjemmeholdets kampe afvikles fre- eller søndag.
Husk hjemmekampe i weekenderne for hold under DBU København spilles på tiderne kl. 1000 – 1200 – 1400 og 16.00.
Der er særlige tider for kampe mod Bornholm aht. færgeafgangene.