|
|
773368
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Øst
|
|
|
|
773369
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Rådvadsvej
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
5
|
|
|
773370
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
|
773371
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
OK+ stadion
|
|
|
|
773372
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
773373
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Rundforbi Stadion
|
|
Albertslund BS 72 (Liga 3)
2
|
|
|
773374
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Birkerød Stadion
|
|
|
|
774037
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
Gladsaxe-Hero BK (Liga 3)
4
|
|
774038
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Værløse Stadion
|
|
|
|
774040
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Dragør Bk
|
|
|
|
|
774043
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
7
|
|
774044
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Albertslund Stadion
|
|
|
|
774046
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
774053
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
774054
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Slaglille Sportsplads
|
HHT
|
|
|
774055
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Capelli Sport Stadion
|
|
|
|
774056
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
774057
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
|
|
774058
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Farum Park
|
|
|
|
774059
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Brøndby Stadion
|
|
|
|
774050
|
ti23-08 2022
|
18:30
|
|
|
Valby Idrætspark
|
|
|
|
774051
|
ti23-08 2022
|
19:00
|
|
|
B1903
|
|
|
|
774047
|
ti23-08 2022
|
19:00
|
|
|
Herstedøster Stadion
|
|
|
|
773375
|
on24-08 2022
|
18:15
|
|
|
Ryparken Idrætsanlæg
|
|
|
|
774042
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Slagelse Stadion
|
|
|
|
774045
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
774049
|
on24-08 2022
|
18:30
|
|
|
Kløvermarkens Idrætsanlæg
|
|
AC Amager Academy ( Liga 2)
8
|
|
774039
|
to25-08 2022
|
17:45
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
773376
|
to25-08 2022
|
18:30
|
|
|
Himmelev Idrætspark
|
|
|
|
774048
|
ti30-08 2022
|
18:30
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
774052
|
on31-08 2022
|
18:15
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
774041
|
to01-09 2022
|
17:30
|
|
|
Vallensbæk Idrætscenter
|
|
|
|
|
181931
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
OK+ stadion
|
|
|
|
181932
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Ringsted Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
181933
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Lillevang Idrætscenter
|
|
KFUM BK, Roskilde (Liga 3)
0
|
|
181934
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Greve Idræts Center
|
|
|
|
181935
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Hørsholm Idrætspark
|
|
Hørsholm-Usserød IK (Liga 3)
1
|
|
181936
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Ølstykke Stadion
|
|
|
|
181937
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Solrød Idrætscenter
|
|
|
|
181938
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
181939
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Dragør Bk
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
5
|
|
181940
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
|
181942
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Holbæk Sportsby
|
|
AC Amager Academy ( Liga 2)
4
|
|
181943
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Virum Stadion
|
|
|
|
181945
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Karsemosegård
|
|
|
|
181946
|
ti06-09 2022
|
18:00
|
|
|
Gladsaxe stadion Kunstgræs
|
|
|
|
181941
|
ti06-09 2022
|
19:00
|
|
|
Smørum Idrætscenter Kunstgræsbane
|
|
|
|
181944
|
on14-09 2022
|
18:00
|
|
|
Herlev IF Oasen
|
|
|
|
|
463682
|
lø01-10 2022
|
11:00
|
|
|
Frederikssund Stadion
|
|
|
|
463686
|
ti04-10 2022
|
17:45
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
AC Amager Academy ( Liga 2)
3
|
|
463683
|
on05-10 2022
|
18:00
|
|
|
Herlev IF Oasen
|
|
|
|
463684
|
on05-10 2022
|
18:00
|
|
|
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
|
|
|
|
463685
|
ti11-10 2022
|
18:00
|
|
|
Ballerup Idrætspark
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
2
|
|
463681
|
on12-10 2022
|
18:30
|
|
|
Gentofte Sportspark Vest
|
|
|
|
463687
|
on12-10 2022
|
19:00
|
|
|
Rundforbi Stadion Kunst
|
|
|
|
463680
|
on12-10 2022
|
19:00
|
|
|
Værløse Stadion Kunstgræs
|
|
|
|
|
833736
|
to17-11 2022
|
17:45
|
|
|
Lyngby Stadion
|
|
Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1)
1
|
|
833733
|
sø20-11 2022
|
12:00
|
|
|
Sundby Idrætspark
|
|
AC Amager Academy ( Liga 2)
1
|
|
833734
|
sø20-11 2022
|
12:00
|
|
|
Vedbæk Stadion Kunst
|
|
|
|
833735
|
sø20-11 2022
|
12:00
|
|
|
Jens Jessens Vej
|
|
|
|
|
742879
|
on26-04 2023
|
17:30
|
|
|
Kunst, KB, P. Bangs Vej
|
|
|
|
742880
|
on26-04 2023
|
18:30
|
|
|
HIK
|
|
|
|
|
280311
|
sø14-05 2023
|
16:00
|
|
|
Allerød Idrætspark
|
|
|
1. runde 23.8 Pokalkampe kan i runde 1-2 max rykkes til ugen efter.
2. runde 6.9 Lodtrækning 3 runde 9.9 kl 1200 facebook DBU Sjælland
3. runde 12.10 Lodtrækning 4 runde 14.10 kl 1200 facebook DBU Sjælland
4. runde Kvart 20.11
Semifinaler 2023
Finale 14.5.23