Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
26. aug 2023
12:00
MBFF
4
Blue Star Academy
5
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
14:00
KodaSyd FC
5
MBFF
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
10:00
FC Whop en Dei
MBFF
UMH
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
MBFF
1
Borghaven IF
5
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
MBFF
3
KP Zebras
2
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
16:00
Oversidder
MBFF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
MBFF
1
Dunses Disciple
7
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
Tsunami FC
3
MBFF
4
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
MBFF
0
Nordvest FC
7
|
|||||||||||||||||||
13. apr
12:00
MBFF
0
FC Whop en Dei
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr
16:00
Blue Star Academy
10
MBFF
2
|
|||||||||||||||||||
27. apr
14:00
MBFF
KodaSyd FC
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. maj
12:00
Borghaven IF
7
MBFF
0
|
|||||||||||||||||||
11. maj
14:00
KP Zebras
4
MBFF
1
|
|||||||||||||||||||
18. maj
22:00
MBFF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
26. maj
16:00
Dunses Disciple
1
MBFF
6
|
|||||||||||||||||||
01. jun
22:00
MBFF
Tsunami FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
09. jun
10:00
Nordvest FC
4
MBFF
3
|
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.