MENU

Fjerritslev IF //

Herrer Serie 3 - Forår 2021, Pulje 30

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
646842
to
01-04 2021
Kl. 13:00
Hune B (1) Fjerritslev IF Hune Stadion
3 - 3
646846
10-04 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Skovsgaard B Fjerritslev Stadion
3 - 1
646856
24-04 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Jetsmark IF Fjerritslev Stadion
3 - 0
646860
fr
30-04 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Biersted IF Fjerritslev Stadion
1 - 1
646864
08-05 2021
Kl. 14:00
Gjøl B Fjerritslev IF Gjøl B`s Baner
2 - 4
646868
to
13-05 2021
Kl. 18:30
Moseby B Fjerritslev IF Moseby Stadion
0 - 8
646872
15-05 2021
Kl. 13:00
Fjerritslev IF Hune B (1) Fjerritslev Stadion
2 - 2
646876
22-05 2021
Kl. 13:30
Skovsgaard B Fjerritslev IF Skovsgård Stadion
2 - 2
646884
05-06 2021
Kl. 12:00
Jetsmark IF Fjerritslev IF Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup)
1 - 6
646838
ti
08-06 2021
Kl. 19:00
Fjerritslev IF Moseby B Fjerritslev Stadion
4 - 0
646888
fr
11-06 2021
Kl. 18:30
Biersted IF Fjerritslev IF Biersted IF`s Anlæg
2 - 3
646850
ti
15-06 2021
Kl. 19:30
Trekroner IF 98 Fjerritslev IF Trekroner Stadion
1 - 2
646880
to
17-06 2021
Kl. 19:00
Fjerritslev IF Trekroner IF 98 Fjerritslev Stadion
3 - 1
646916
19-06 2021
Kl. 13:30
Fjerritslev IF Gjøl B Fjerritslev Stadion
6 - 1
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

https://www.dbujylland.dk/nyheder/2021/maj/puslespillet-om-op-og-nedrykning-i-herreraekkerne/Nr. 1 rykker op i S2, nr. 2 spiller play-off, nr. 3-4 og de 12 bedste nr. 5 bliver i S3, de 15 dårligste nr. 5 og de 3 bedste nr.  6 spiller play-off, de 24 dårligste nr. 6, samt nr. 7-8 rykker ned i S4. Dette under forudsætning af at der rykker 7 jyske hold ned fra DS.

1. play-off runde herrer: Tirsdag 22/6 kl. 19.00
2. play-off runde herrer: Lørdag 26/6 kl. 14.00

Følgende 15 hold fra 5. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold bliver i rækken. 
FC Vakok – Moseby B – Øster Sundby B32 – Sundsøre/Roslev – Alhedens IF – Lem B – FodboldHoldet Herning – Purhus IF – Team Leo IF – AIA/Tranbjerg – Viby IF – Hørning IF – Søvind GIF – Team BFO – Hjordkær UIF

Følgende 3 hold fra 6. pladsen skal lørdag den 26/6 spille play-off om at undgå nedrykning. Ikke nævnte hold rykker ned.
Skibsby-Højene IF 2 – Hornslet IF – Team FB-LB

Log ind