JM: Få overblikket her
Her finder du alt om de hektiske JM-kampe.
I menuen og nederst på denne side finder du alle de praktiske informationer, mens du i den grå/hvide oversigt herunder løbende kan følge med i, hvem der tager sejren i de forskellige rækker.
Indledende JM-kampe: Klik på rækkenavnet i oversigten og se kampprogrammet.
Finalekampe: Se kampene direkte i oversigten.
Række | Dato | Hold 1 | Hold 2 | Res. |
U19 Dr. Liga 1 | 26/6, kl. 19 | Herning Fremad | Thisted FC | 7-8 |
U19 Dr. Liga 2 | 28/6, kl. 19 | Vinding SF | Hjørring FK | 1-2 |
U19 Dr. Liga 3 | 27/6, kl. 17 | Sejs-Svejbæk IF | Jelling fS | 0-2 |
U19 Dr. Liga 4 | 26/6, kl. 19 | Vejen SF | Vraa/Børglum IF | HHT** |
U17 Dr. Liga 1 | 26/6, kl. 19 | Thisted FC | FC Skanderborg | 1-5 |
U17 Dr. Liga 2 | 24/6, kl. 19 | Aalborg KFUM | Fredericia Fodbold | 6-3 |
U17 Dr. Liga 3 | 27/6, kl. 19 | Ingstrup Efterskoles IF (1) | Bredballe IF | 0-3 |
U16 Dr. Liga 1 | 26/6, kl. 19 | SfB/Oure FA | Aalborg KFUM | 2-3 |
U16 Dr. Liga 2 | 28/6, kl. 19 | HEI | Jelling/Billund | 5-4 |
U16 Dr. Liga 3 | 28/6, kl. 19 | KLG | Stensballe IK | 1-3 |
U16 Dr. Liga 4 | 28/6, kl. 19 | Struer B | Christiansfeld IF | 3-1 |
U16 Dr. Liga 5 | 27/6, kl. 19 | Kolt/Hasselager IF | Aalestrup/Fjelsø/Gedsted | 2-1 |
U15 Dr. Liga 1 | Aarslev BK | |||
U15 Dr. Liga 2 | 28/6, kl.19 | Stautrup/Viby | Frederikshavn FI | 7-6 |
U15 Dr. Liga 3 | 29/6, kl. 13 | Kristrup B | Sejs Svejbæk IF | 3-0 |
U15 Dr. Liga 4 | 27/6, kl. 19 | Stensballe IK | Aabybro IF | 1-0 |
U15 Dr. Liga 5 | 27/6, kl. 19 | Ørebro - Thorup/Klim | Ebeltoft IF | 1-3 |
U14 Dr. Liga 1 | 27/6, kl. 19 | Silkeborg IF | Esbjerg fB | 1-0 |
U14 Dr. Liga 2 | 29/6, kl. 13 | AaB | IF Lyseng | 1-2 |
U14 Dr. Liga 3 | 28/6, kl. 19 | KLG | Horsens Nord | 6-5 |
U14 Dr. Liga 4 | 29/6, kl. 13 | Hadsten FK | Vejle Kammeraterne | 5-0 |
U14 Dr. Liga 5 | 29/6, kl. 13 | Resen/Humlum IF | Gørding/Vejrup | 4-1 |
U13 Dr. Liga 1 | 24/6, kl. 19 | AGF, Aarhus | Herning Fremad | 6-5 |
U13 Dr. Liga 2 | 29/6, kl. 13 | AaB | Dalum IF | 1-2 |
U13 Dr. Liga 3 | 3/7, kl. 19 | Herning KFUM | Gauerslund IF | 1-4 |
U13 Dr. Liga 4 | 29/6, kl. 10 | Horsens Nord | MorsØ FC | 1-2 |
U13 Dr. Liga 5 | 28/6, kl. 19 | ST 70 | Sorring/Voel | 1-0 |
U13 Dr. Liga 6 | 26/6, kl. 19 | Øster Han Herred | Nord-Als B | 1-0 |
U17 Pi. Liga 1 | 25/6, kl. 19 | Dalum/Næsby | Mejrup GU | 1-8 |
U17 Pi. Liga 2 | 23/6, kl. 13 | Fortuna Hjørring | Haderslev FK | 0-3 |
U17 Pi. Liga 3 | 23/6, kl. 19 | Idrætsefterskolen Lægården | Team VAB | 4-6 |
U15 Pi. Liga 1 | Vejle B | |||
U15 Pi. Liga 2 | 24/6, kl. 19 | Lemvig GF | Randers Q | 1-5 |
U15 Pi. Liga 3 | 26/6, kl. 19 | Mejdal-Halgård Fodbold | Virring Fodbold | 1-6 |
U14 Pi. Liga 1 | Viborg Q | |||
U14 Pi. Liga 2 | 24/6, kl. 19 | Fyrkat Q | Nørresundby FB | 1-3 |
U14 Pi. Liga 3 | 26/6, kl. 19 | Varde IF | Skive IK | HHT** |
U14 Pi. Liga 4 | 24/6, kl. 19 | Storvorde/Sejlflod | Fredericia KS/TSFI | 3-2 |
U13 Pi. Liga 1 | 30/6, kl. 18.30 | Ikast FC | Viborg Q | HHT** |
U13 Pi. Liga 2 | 24/6, kl. 19 | Vejgaard B | Team VAB | 1-4 |
U13 Pi. Liga 3 | 27/6, kl. 19 | Haderslev FK | Aalborg KFUM | 1-4 |
* UHT = Udehold taberdømt
** HHT = Hjemmehold taberdømt
Hvem, hvor og hvornår - og hvordan?
Få det fulde overblik her: Find bl.a. særlige regler for afgørelse af kampe og op- og nedrykning af spillere, holdkort og præmier.
Indtast resultat lige efter kampen
Vær opmærksom på, at resultatet af hver enkelt kamp skal indberettes straks efter kampen, så planlægningen af de næste kampe kan sættes i gang. Se guide her.