MENU

U9 Drenge C (11) 5M - Weekend/Efterår 2019, Pulje 253 //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 17-08 2019
Spillested:
Halvrimmen Stadion Bryggerivej 20 9460 Brovst
915456 Kl. 11:00 Øster Han Herred Trekroner/Skovsgård
915457 Kl. 11:00 Jetsmark IF Fjerritslev IF (1)
915458 Kl. 11:40 Fjerritslev IF (1) Øster Han Herred
915459 Kl. 11:40 Trekroner/Skovsgård Jetsmark IF
Arrangør:
lørdag den. 24-08 2019
Spillested:
Thorup Stadion Thorup Strandvej 16 9690 Fjerritslev
915452 Kl. 10:00 Aabybro IF Ørebro-Thorup/Klim
915453 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (2) Birkelse IF
!
NB: Birkelse IF er taberdømt
915454 Kl. 10:40 Birkelse IF
!
NB: Birkelse IF er taberdømt
Aabybro IF
915455 Kl. 10:40 Ørebro-Thorup/Klim Fjerritslev IF (2)
Arrangør:
søndag den. 08-09 2019
Spillested:
Aabybro Idrætscenter Viaduktvej 28B 9440 Aabybro
915460 Kl. 10:00 Aabybro IF Trekroner/Skovsgård
915461 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (2) Fjerritslev IF (1)
915462 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (1) Aabybro IF
915463 Kl. 10:40 Trekroner/Skovsgård Fjerritslev IF (2)
Arrangør:
søndag den. 08-09 2019
Spillested:
Sparekassen Vendsyssel Arena (Pandrup) Bane 1 Bredgade 140 9490 Pandrup
915464 Kl. 10:30 Øster Han Herred Ørebro-Thorup/Klim Bane 1
915834 Kl. 10:30 Jetsmark IF Birkelse IF Bane 1
915835 Kl. 11:10 Birkelse IF Øster Han Herred Bane 1
915836 Kl. 11:10 Ørebro-Thorup/Klim Jetsmark IF Bane 1
Arrangør:
søndag den. 15-09 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
915837 Kl. 10:00 Ørebro-Thorup/Klim Trekroner/Skovsgård
915838 Kl. 10:00 Birkelse IF Fjerritslev IF (1)
Arrangør:
søndag den. 15-09 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
915841 Kl. 10:00 Aabybro IF Øster Han Herred
915842 Kl. 10:00 Fjerritslev IF (2) Jetsmark IF
915843 Kl. 10:40 Jetsmark IF Aabybro IF
915844 Kl. 10:40 Øster Han Herred Fjerritslev IF (2)
Arrangør:
søndag den. 15-09 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
915839 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (1) Ørebro-Thorup/Klim
915840 Kl. 10:40 Trekroner/Skovsgård Birkelse IF
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Trekroner Stadion Skolevænget 3 9690 Fjerritslev
917148 Kl. 10:00 Øster Han Herred Jetsmark IF
917149 Kl. 10:00 Trekroner/Skovsgård Fjerritslev IF (1)
917150 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (1) Øster Han Herred
917151 Kl. 10:40 Jetsmark IF Trekroner/Skovsgård
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Birkelse Stadion Gl. Landevej 62B 9440 Aabybro
915847 Kl. 10:00 Aabybro IF Fjerritslev IF (2)
917145 Kl. 10:00 Ørebro-Thorup/Klim Birkelse IF
917146 Kl. 10:40 Birkelse IF Aabybro IF
917147 Kl. 10:40 Fjerritslev IF (2) Ørebro-Thorup/Klim
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 på mail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5 

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk af arrangørklubben.

Log ind