MENU

U10 Drenge C (10) 5M - Weekend/Efterår 2019, Pulje 217 //

Kampnr Tid Hjemme Ude Bane
Arrangør:
lørdag den. 17-08 2019
Spillested:
Løgstør Stadion Frederik VII's Alle 14 9670 Løgstør
903125 Kl. 10:20 Løgstør IF Ørebro-Thorup/Klim
903126 Kl. 11:00 Ørebro-Thorup/Klim Fjerritslev IF
903127 Kl. 11:40 Fjerritslev IF Løgstør IF
Arrangør:
lørdag den. 24-08 2019
Spillested:
Hornum Stadion Birkevej 6 9600 Aars
903121 Kl. 10:00 Hornum IF Haubro IF
903122 Kl. 10:00 Aars IK VØ 91
903123 Kl. 10:40 VØ 91 Hornum IF
903124 Kl. 10:40 Haubro IF Aars IK
Arrangør:
lørdag den. 31-08 2019
Spillested:
Østrup Stadion Sdr. Stadionvej 12 9600 Aars
903132 Kl. 10:00 VØ 91 Ørebro-Thorup/Klim
903133 Kl. 10:40 Ørebro-Thorup/Klim Haubro IF
903134 Kl. 11:20 Haubro IF VØ 91
Arrangør:
lørdag den. 31-08 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
903128 Kl. 10:00 Løgstør IF Hornum IF
903129 Kl. 10:00 Fjerritslev IF Aars IK
903130 Kl. 10:40 Hornum IF Fjerritslev IF
903131 Kl. 10:40 Aars IK Løgstør IF
Arrangør:
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Ørebro Stadion Ørebrovej 130 9690 Fjerritslev
903139 Kl. 10:00 Ørebro-Thorup/Klim Hornum IF
903140 Kl. 10:40 Hornum IF Aars IK
903141 Kl. 11:20 Aars IK Ørebro-Thorup/Klim
Arrangør:
lørdag den. 07-09 2019
Spillested:
Haubro Stadion Havbrovej 91A 9600 Aars
903135 Kl. 10:00 Løgstør IF Haubro IF
903136 Kl. 10:00 Fjerritslev IF VØ 91
903137 Kl. 10:40 Haubro IF Fjerritslev IF
903138 Kl. 10:40 VØ 91 Løgstør IF
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Fjerritslev Stadion Brøndumvej 25 9690 Fjerritslev
903146 Kl. 10:00 Løgstør IF Fjerritslev IF
903147 Kl. 10:40 Ørebro-Thorup/Klim Løgstør IF
903148 Kl. 11:20 Fjerritslev IF Ørebro-Thorup/Klim
Arrangør:
lørdag den. 14-09 2019
Spillested:
Sondrup Park (Aars) Lyngsøvej 4 9600 Aars
903142 Kl. 10:00 Aars IK Hornum IF
903143 Kl. 10:00 VØ 91 Haubro IF
903144 Kl. 10:40 Hornum IF VØ 91
903145 Kl. 10:40 Haubro IF Aars IK
Arrangør:
lørdag den. 21-09 2019
Spillested:
Hornum Stadion Birkevej 6 9600 Aars
903153 Kl. 10:00 Hornum IF Ørebro-Thorup/Klim
903154 Kl. 10:40 Ørebro-Thorup/Klim Haubro IF
903155 Kl. 11:20 Haubro IF Hornum IF
Arrangør:
lørdag den. 21-09 2019
Spillested:
Løgstør Stadion Frederik VII's Alle 14 9670 Løgstør
903149 Kl. 10:00 Aars IK Løgstør IF
903150 Kl. 10:00 VØ 91 Fjerritslev IF
903151 Kl. 10:40 Løgstør IF VØ 91
903152 Kl. 10:40 Fjerritslev IF Aars IK
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Haubro Stadion Havbrovej 91A 9600 Aars
903156 Kl. 10:00 Hornum IF Løgstør IF
903157 Kl. 10:00 Haubro IF Fjerritslev IF
903158 Kl. 10:40 Fjerritslev IF Hornum IF
903159 Kl. 10:40 Løgstør IF Haubro IF
Arrangør:
lørdag den. 05-10 2019
Spillested:
Sondrup Park (Aars) Lyngsøvej 4 9600 Aars
903160 Kl. 10:00 Aars IK Ørebro-Thorup/Klim
903161 Kl. 10:40 Ørebro-Thorup/Klim VØ 91
903162 Kl. 11:20 VØ 91 Aars IK
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland Region 1 på mail eller på tlf: 8939 9910

Spilleregler 5:5

Der skal IKKE udfyldes holdkort i denne række!

Resultat af kampene indtastes via DBU's Fodbold APP eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dkaf arrangørklubben.

Log ind