MENU

Jyllandsserien Kvinder - Efterår 2019, Pulje 275 (2019) //

Kampnr Dato/Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
446661
ti
13-08 2019
Kl. 19:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK Højer//Tønder Stensballe Hallen
1 - 2
446659
on
14-08 2019
Kl. 19:00
FC King George Seest B Veldtofte Idrætspark
0 - 1
446664
17-08 2019
Kl. 16:00
Billund Q Hatting/Torsted/Stensballe IK Billund Idrætscenter
2 - 0
446665
18-08 2019
Kl. 11:00
Seest B AaBK/Løjt/Rødekro Seest Idrætspark
1 - 4
446663
18-08 2019
Kl. 13:00
Dybbøl IU FC King George Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 3
446666
18-08 2019
Kl. 16:00
Højer//Tønder Silkeborg KFUM Tønder Sport- og FritidsCenter
5 - 1
446965
ti
20-08 2019
Kl. 18:30
Billund Q Seest B Billund Idrætscenter
2 - 0
446961
on
21-08 2019
Kl. 19:00
FC King George Højer//Tønder Veldtofte Idrætspark
3 - 0
446963
to
22-08 2019
Kl. 18:15
AaBK/Løjt/Rødekro Dybbøl IU Aabenraa Stadion
3 - 1
435048
25-08 2019
Kl. 11:00
Seest B Hatting/Torsted/Stensballe IK Seest Idrætspark
3 - 2
435047
25-08 2019
Kl. 14:00
Dybbøl IU Billund Q Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
5 - 2
435049
on
28-08 2019
Kl. 19:00
Højer//Tønder AaBK/Løjt/Rødekro Marskhallen
1 - 4
435050
31-08 2019
Kl. 12:00
FC King George Hatting/Torsted/Stensballe IK Veldtofte Idrætspark
0 - 1
435051
01-09 2019
Kl. 11:00
Seest B Dybbøl IU Seest Idrætspark
5 - 0
435052
01-09 2019
Kl. 16:00
AaBK/Løjt/Rødekro Silkeborg KFUM Løjt Idrætsanlæg
6 - 2
435056
on
04-09 2019
Kl. 18:30
Højer//Tønder Seest B Tønder Sport- og FritidsCenter
2 - 0
435054
07-09 2019
Kl. 12:00
FC King George AaBK/Løjt/Rødekro Veldtofte Idrætspark
3 - 2
435055
08-09 2019
Kl. 12:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK Dybbøl IU Stensballe Hallen
5 - 1
435057
08-09 2019
Kl. 13:30
Silkeborg KFUM Billund Q Søholt Idrætspark
2 - 2
435059
to
12-09 2019
Kl. 18:30
Dybbøl IU Højer//Tønder Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 2
446662 to
12-09 2019
Kl. 18:30
AaBK/Løjt/Rødekro Billund Q Løjt Idrætsanlæg
0 - 4
435061
15-09 2019
Kl. 11:00
Seest B Silkeborg KFUM Seest Idrætspark
2 - 2
435060
15-09 2019
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro Hatting/Torsted/Stensballe IK Løjt Idrætsanlæg
3 - 4
435058
to
19-09 2019
Kl. 18:15
Billund Q FC King George Billund Idrætscenter
0 - 1
435062
22-09 2019
Kl. 11:00
Seest B FC King George Seest Idrætspark
1 - 3
435065
22-09 2019
Kl. 12:00
Billund Q AaBK/Løjt/Rødekro Billund Idrætscenter
1 - 3
435063
22-09 2019
Kl. 14:00
Dybbøl IU Silkeborg KFUM Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
1 - 4
435064
22-09 2019
Kl. 16:30
Højer//Tønder Hatting/Torsted/Stensballe IK Marskhallen
1 - 2
446660
to
26-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Dybbøl IU Søholt Kunstbane
6 - 2
435066
28-09 2019
Kl. 12:00
FC King George Dybbøl IU Veldtofte Idrætspark
5 - 0
435067
29-09 2019
Kl. 12:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK Billund Q Stensballe Hallen
3 - 2
435068
29-09 2019
Kl. 17:30
AaBK/Løjt/Rødekro Seest B Aabenraa Kunstgræsbane
1 - 1
435046
ma
30-09 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM FC King George JYSK Park (kunstgræs)
1 - 2
435053
to
03-10 2019
Kl. 18:30
Billund Q Højer//Tønder Billund Kunstgræs
6 - 1
446964
to
03-10 2019
Kl. 19:45
Hatting/Torsted/Stensballe IK Silkeborg KFUM Stensballe Hallen
2 - 0
435073
06-10 2019
Kl. 11:00
Seest B Billund Q Seest Idrætspark
4 - 5
435072
06-10 2019
Kl. 13:30
Silkeborg KFUM Hatting/Torsted/Stensballe IK Søholt Idrætspark
3 - 5
435071
06-10 2019
Kl. 14:00
Dybbøl IU AaBK/Løjt/Rødekro Dagli’ Brugsen Dybbøl Arena
3 - 8
435070
06-10 2019
Kl. 14:00
Højer//Tønder FC King George Tønder Sport- og FritidsCenter
0 - 3
446967
to
10-10 2019
Kl. 19:00
AaBK/Løjt/Rødekro Højer//Tønder Aabenraa Kunstgræsbane
4 - 1
446966
fr
11-10 2019
Kl. 19:00
Hatting/Torsted/Stensballe IK Seest B Stensballe Hallen
1 - 1
435074
12-10 2019
Kl. 12:00
FC King George Silkeborg KFUM Esbjerg Kunstgræsbane
2 - 0
435075
13-10 2019
Kl. 12:00
Billund Q Dybbøl IU Billund Idrætscenter
3 - 0
446970
20-10 2019
Kl. 13:30
Silkeborg KFUM AaBK/Løjt/Rødekro Søholt Idrætspark
2 - 2
446969
20-10 2019
Kl. 14:00
Dybbøl IU Seest B Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
2 - 3
446971
to
24-10 2019
Kl. 18:45
Højer//Tønder Billund Q Marskhallen
0 - 1
446968
to
24-10 2019
Kl. 19:45
Hatting/Torsted/Stensballe IK FC King George Stensballe Hallen
0 - 1
446975
27-10 2019
Kl. 12:00
Billund Q Silkeborg KFUM Billund Idrætscenter
3 - 0
446974
27-10 2019
Kl. 13:00
Seest B Højer//Tønder Nr. Bjært/Strandhuse Kunstgræsbane
2 - 0
446973
27-10 2019
Kl. 14:00
Dybbøl IU Hatting/Torsted/Stensballe IK Aarsbjerg Idrætscenters Kunstgræsbane
3 - 3
446972
27-10 2019
Kl. 18:00
AaBK/Løjt/Rødekro FC King George Aabenraa Kunstgræsbane
3 - 4
435069
on
30-10 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Højer//Tønder Søholt Kunstbane
3 - 4
446978
on
30-10 2019
Kl. 19:45
Hatting/Torsted/Stensballe IK AaBK/Løjt/Rødekro Stensballe Hallen
3 - 0
446979
fr
01-11 2019
Kl. 19:00
Silkeborg KFUM Seest B Marienlund Kunstgræs 1
1 - 0
446976
02-11 2019
Kl. 14:00
FC King George Billund Q Bramming GI-E Kunstgræsbane
3 - 1
446977
03-11 2019
Kl. 13:30
Højer//Tønder Dybbøl IU Marskhallen
2 - 4
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Jylland på mail eller på tlf: 8939 9999

Log ind