Rækkeoversigt 2020/2021

Turneringen tilbydes i nedenstående rækker og ud for alle rækker fremgår det, hvilke alderstrin de pågældende rækker er gældende for.

Hvor der er mulighed for at tilmelde på flere forskellige niveauer, skal vi opfordre til, at man sørger for at få tilmeldt holdene i den række og det niveau, hvor man styrkemærsigt hører hjemme, for "Lige børn leger bedst". Derfor har vi herunder forsøgt at give et fingerpeg om, hvordan man skal/bør indrangere sine hold ved tilmelding.

Dog ved for få tilmeldte hold i en række, overføres holdene til nærmeste tilsvarende i samme alders kategori.

U10 Drenge A/B: 2012 og yngre - Tiltænkt A + bedste B spillere
U10 Drenge C: 2012 og yngre - Tiltænkt C spillere
U10 Piger: 2012 og yngre

U11 Drenge A/B: 2011 og yngre - Tiltænkt A + bedste B spillere
U11 Drenge C: 2011 og yngre - Tiltænkt B spillere
U11 Piger: 2011 og yngre

U12 Drenge A/B: 2010 og yngre - Tiltænkt A + bedste B spillere
U12 Drenge C: 2010 og yngre - Tiltænkt C spillere
U12 Piger: 2010 og yngre

U13 Drenge : 2009 og yngre (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)
U13 Piger : 2009 og yngre (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)
 
U14 Drenge : 2008 og yngre (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)
U14 Piger: 2008 og yngre (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)

U15 Drenge: 2007 (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)
U15 Piger: 2007 (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)

U16 Drenge: 2006 (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)
U16 Piger: 2006(hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)

U17 Drenge: 2005 (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)
U18 Piger: 2004+2005 (hvis muligt ombrydes til Liga 1 og Liga 2 fra 2. stævne)

U19 Drenge: 2003+2004 
Herresenior Liga 1
Herresenior Liga 2

Kvinder Liga 1
20160804FB-K871.jpg
KONTORTID: Man-tors kl. 9-16 og fre kl. 9-14.30 DBU Jylland Region 4
Stadionvej 2a, 6752 Glejbjerg 8939 9940

KALENDER SYDJYLLAND

Kunstgræsstævne for U8 -U10

Kunstgræsstævne for U8 til og med U10 Piger/Drenge
Afvikles 5. ell. 6. marts 2022