Datoplan ungdom 2020/2021

I ungdom tilbyder vi indefodbold i U13 - U19 på drengesiden og U13 - U18 på pigesiden.
Nedenfor finder i en oversigt over, hvornår de forskellige rækker afvikles, og hvor I også kan se hvilke niveauer de forskellige årgange udbydes i.

Alle rækker tilbydes 3 stævner. Det afvikles som enkeltstående stævner, og er altså IKKE en turnering. Man bestemmer derfor selv, om man ønsker at deltage i 1 stævne, 2 stævner el. måske alle 3 stævner, og man kan også løbende ændre i sin tilmelding, hvis man finder ud af at man er tilmeldt et forkert niveau. Man skal selvfølgelig være obs. på op/nedrykningsreglerne for spillerne. 

Man skal tilmelde sig de stævner, man ønsker at deltage i via KlubOffice. Når man tilmelder sig det første stævne, er man IKKE automatisk tilmeldt de resterende datoer.
Tilmeldingsfrister kan ses nederst på denne side. 

Efter de 3 stævner afvikles der i nogle rækker regionsfinaler og JM/JM-FM. Datoerne for dette kan ses nedenfor. For hold, der ikke er kvalificeret til Regionsfinaler er der mulighed for at tilmelde sig et ekstra 'hyggestævne' søndag den 24. januar 2021. 

U19 Drenge Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U19 Drenge Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U17 Drenge Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U17 Drenge Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U16 Drenge Liga 1
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U16 Drenge Liga 2
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U15 Drenge Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U15 Drenge Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U15 Drenge Liga 3
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U14 Drenge Liga 1
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U14 Drenge Liga 2
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U14 Drenge Liga 3
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U13 Drenge Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U13 Drenge Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U13 Drenge Liga 3
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U18 Piger Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U18 Piger Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U16 Piger Liga 1
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U16 Piger Liga 2
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U15 Piger Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U15 Piger Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U15 Piger Liga 3
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U14 Piger Liga 1
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U14 Piger Liga 2
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U14 Piger Liga 3
Stævner: 21-11-2020, 13-12-2020 og 09-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U13 Piger Liga 1
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
JM/JM-FM: 06-02-2021 / 07-02-2021

U13 Piger Liga 2
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)

U13 Piger Liga 3
Stævner: 22-11-2020, 12-12-2020 og 10-01-2021
Regionsfinale: 23-01-2021
Hyggestævne: 24-01-2021 (for ikke kvalificerede hold til RF)
__________________________________________________________________________________________
Til stævnerne d. 21./22. november er der sidste frist for tilmelding onsdag den 28. oktober. 
Til stævnerne d. 12./13. december er der sidste frist for tilmelding søndag den 22. november.
Til stævnerne d. 09./10. januar er der sidste frist for tilmelding søndag den 13. december. 
Til 'hyggestævnet' d. 24. januar er der sidste frist for tilmelding søndag den 10. januar 2021. 

I kan forvente at modtage kampprogram for stævnerne 14 dage før stævnets afvikling.